INTEGRAFARM

SÜRÜ YÖNETİMİ, ÇİFTLİK OTOMASYON ve ÜRÜN İZLENEBİLİRLİK SİSTEMLERİ

Tel: +90 216 599 0598 | Mail: bilgi@vetident.com
RFID Destekli Sürü Yönetim Sistemi Tahmini Maliyet HesaplayıcıSistemde Kullanılan Cihazlar

El Terminalleri


Saha ekibinin sağlık, transfer, yemlik yönetimi ve hayvan bilgi görüntüleme işlemlerini anında yaparak verinin işlemle aynı anda sisteme girilmesini sağlayan yüksek performanslı, endüstriyel el terminalleridir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.Kulak Küpeleri

Hayvanın veritabanında kayıtlı kimlik numarasını barındıran ve RFID okuyucularla okunarak hayvanın bilgisine otomatik olarak ulaşılmasını sağlayan elektronik kulak küpeleridir. FDX-B ve HDX olarak iki farklı tipte üretilen bu küpeler farklı uygulama alanlarında kullanılabilmektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.Panel Okuyucular


 

Sığır sıkıştırma ve tartım kafeslerine, geçiş yollarına takılabilen ve hayvanın geçişi sırasında kimliğinin tanınmasını sağlayan panel tipli okuyuculardır. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
Çubuk Okuyucular

 

Bilgisayarlara kablo veya bluetooth ile bağlanabilen yüksek performanslı ve endüstriyel tip RFID okuyuculardır. Bilgisayar bağlantısı olmaksızın hayvan sevkiyatlarında, toplu işlemlerde, sayımlarda veya mezbaha girişlerinde hayvanların tanımlanarak hafızaya kaydedilmesi ve liste olarak bilgisayara aktarılması da mümkün olabilmektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.Cattle Crush (Sığır Sıkıştırma Kafesleri)


Hidrolik veya manuel tarzda çalıştırılabilen hayvanların kafes içerisine alınarak kafasının ve vücudunun sıkıştırılmasını sağlayan cihazlardır. Hayvanları sakinleştirmek ve zapt-ı rapt altına alınmasını sağlar.

Aynı zamanda entegre tartım ünitesi ile hayvanın ağırlığını da ölçmektedir. Aşılamalar, ilaç uygulamaları, muayeneler, küpeleme işlemleri ve diğer uygulamalar kolaylıkla yapılabilmektedir. bu cihaza takılacak olan panel anten ile kafese giren hayvan otomatik olarak tanımlanabilmektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.


< Araç İçi Bilgisayarlar

Mikser'lere ve dağıtım kamyonlarına takılan mikserdeki tartım cihazına bağlanan bilgisayarlardır. Operatör sistemden gelen veriler doğrultusunda hangi yemden ne kadar alması gerektiğini ve hangi padoğa hangi karışımdan ne kadar vermesi gerektiğini görerek işlemleri yapabilmektedir. Opsiyonel olarak sisteme RFID okuyucu takılarak yem depolarının ve padokların da otomatik olarak tanımlanması yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
 

Otomasyon Ekipmanları